Актуальна та корисна інформація

Кияни до 4 серпня можуть безкоштовно перевіритись на вірусні гепатити

У столиці до Всесвітнього дня боротьби з вірусними гепатитами, який відзначається щорічно, 28 липня, кияни мають можливість безкоштовно пройти експрес-тестування. Профілактичний тижневик триватиме до 4 серпня. Скринінг швидкими тестами можна пройти в лікувальних закладах столиці.
Як зауважила директорка Департаменту охорони здоров’я Валентина Гінзбург, скринінг швидкими тестами на вірусні гепатити В і С можна пройти, звернувшись до свого сімейного лікаря, у консультативно-діагностичний центр або лікарню.
Тестування проводять медичні працівники, а в разі виявлення вірусу – направляють пацієнта до Київської міської клінічної лікарні № 5 для поглибленої лабораторної діагностики методом ПЛР.
Лікарі зазначають, що залежно від ступеня тяжкості та індивідуальних особливостей організму, гепатит може мати як безсимптомний перебіг, так і незначні клінічні прояви.
“Найбільш поширені симптоми: загальна слабкість, швидка втомлюваність, дратівливість, апатія; нудота, блювання, діарея, болі в животі; зміна кольору сечі (потемніння, сеча кольору пива), знебарвлення калу, пожовтіння шкіри, слизових оболонок та склер, підвищення температури тіла”, – йдеться в повідомленні.
Гепатитом А та Е можна заразитися в побуті. Інфікування вірусами гепатиту В, С і D відбувається в результаті контакту через пошкоджену шкіру або слизові оболонки з інфікованими рідинами організму (переважно кров): при переливанні крові, під час медичних маніпуляцій, вживанні ін’єкційних наркотиків, під час незахищеного статевого акту, у манікюрному та тату-салонах.
“Від вірусного гепатиту не застрахований жоден із нас. Необхідно берегтися, але на 100% це неможливо. Проте вчасно дізнатися про хворобу та розпочати лікування під силу будь-кому”, – підсумувала Валентина Гінзбург.
Нагадаємо, киян закликають подбати про імунопрофілактику, особливо дітей, котрі з тих чи інших причин наразі не вакциновані. Саме зараз, влітку, найкращий період, щоб захиститися від кору, зробивши відповідне щеплення.

Джерело: https://kievvlast.com.ua/news/kiyani-do-4-serpnya-mozhut-bezkoshtovno-pereviritis-na-virusni-gepatiti?noredirect=true